top of page
Przezroczysty.png

Zabieg artroskopii stawu kolanowego wykonywany jest z powodu różnych dolegliwości. Jest zabiegiem diagnostyczno-leczniczym. Wskazania do wykonania artroskopii stawu kolanowego obejmują:

  • stany po urazach skrętnych,

  • przewlekłe dolegliwości bólowe,

  • ograniczenie ruchomości oraz blok stawu kolanowego.

W trakcie zabiegu chirurg wykonuje punkowe cięcia skóry, przez które do wnętrza stawu wkładane jest wąskie narzędzie zakończone kamerą. Na tym etapie zabiegu operator odnajduje przyczynę dolegliwości. Następnie z drugiego punkowego cięcia do stawu wkładane mogą być narzędzia niezbędne do naprawy uszkodzenia. W końcowym etapie zabiegu chirurg wypłukuje wnętrze stawu z krwi i w stawie pozostawia się dren. W wyjątkowych sytuacjach konieczne może być unieruchomienie kończyny w ortezie. O szczegółach postępowania w okresie pooperacyjnym dowie się pacjent po zabiegu.

Chirurgia barku
Rehabilitacja
Zadbaj o bezpieczny powrót do formy

modus.jpg

Klinika ortopedii

​​Każdym pacjentem Sportho Kliniki opiekuje się zespół specjalistów: lekarz ortopeda, fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego. Wszyscy oni wspólnie ustalają i monitorują metody postępowania terapeutycznego w odniesieniu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efektem tej współpracy jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.

​​

​​Podczas rehabilitacji nasi fizjoterapeuci pomogą przywrócić sprawność w oparciu o zaakceptowany przez lekarza prowadzącego protokół postępowania fizjoterapeutycznego. Stosujemy praktyki manualne oraz treningi prowadzone przez trenerów przygotowania motorycznego. Postępy oceniamy obiektywnymi metodami biomechanicznymi. Wyniki badań biomechanicznych pomagają podjąć decyzję, czy rehabilitacja będzie kontynuowana. Takie nowatorskie podejście do procesu rehabilitacji pozwala nam być liderem na rynku.

​​

​​Współpracujemy między innymi z Centrum Rehabilitacji Modus, gdzie nasi pacjenci mają dostęp do nowoczesnego obiektu zapewniającego wszelkie udogodnienia w procesie powrotu do sprawności.

​​

​​Współpracujemy również z Elite Performance Institute Polska, gdzie pod okiem najlepszych specjalistów od przygotowania motorycznego przygotowujemy zawodników do powrotu do wyczynowego uprawiania sportu. 

modushwytywanie.JPG
bottom of page